Aparaty ruchome - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Ruchome aparaty ortodontyczne mogą być stosowane u dzieci już w wieku przedszkolnym. Istnieje kilka rodzajów aparatów ruchomych. Mogą to być aparaty wykonane indywidualnie dla danego pacjenta lub standardowe tzw. trainer.

Trainer jest nowym rozwiązaniem leczenia ortodontycznego opracowanym i stosowanym u dzieci w celu wyeliminowania złych nawyków mięśniowo-czynnościowych oraz szeregowania wyrzynających się zębów.

Aparaty ruchome to urządzenia samodzielnie wkładane i wyjmowane z ust przez pacjenta. Składają się z akrylowej płytki w kolorze wybranym przez pacjenta oraz - w zależności od typu aparatu. metalowych elementów utrzymujących aparat ortodontyczny, śrub i sprężyn.

Skuteczność leczenia aparatami wyjmowanymi zależy głównie od wieku pacjenta. Najlepsze efekty uzyskuje się w wieku wzrostowym, mniej więcej do 14 roku życia. Najważniejsza jest jednak systematyczność młodego pacjenta w noszeniu aparatu. Aby oczekiwać pozytywnych wyników leczenia dziecko musi przestrzegać obowiązujących zasad stosowania aparatów ruchomych: czasu noszenia i sposobu korzystania z aparatu.

Nieprawdą jest twierdzenie iż aparaty wyjmowane nie działają, one nie działają u osób, które ich nie noszą! Aparat musi być noszony kilka godzin w dzień oraz przez całą noc oraz samodzielnie aktywowany poprzez rozkręcanie w domu. Wizyty kontrolne u ortodonty odbywają się co 2-4 miesiące. Należy wiedzieć, że aparaty ruchome najlepiej działają na grupę zębów odcinka przedniego lub bocznego łuku zębowego, a mniej na pojedyncze zęby.

Czasami po okresie noszenia aparatu wyjmowanego konieczne jest przystąpienie do drugiej fazy leczenia aparatem stałym.

Tagi:

ortodonta, aparat ruchomy, aparat ortodontyczny, aparat stały

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<