Fluor - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

 

Najpopularniejsza forma profesjonalnej profilaktyki fluorkowej z zastosowaniem lakierów fluorkowych na wcześniej oczyszczone mechanicznie zęby.

Jony fluoru wbudowując się ząb, powodują, że jest on bardziej odporny na próchnicę oraz mniej wrażliwy na czynniki zewnętrzne.

Lakiery przylegają do szkliwa i przez dłuższy czas uwalniają fluorki (redukcja próchnicy do 40%)


Wskazania do stosowania lakierów fluorowych:

  • zapobieganie próchnicy u dzieci i dorosłych,
  • remineralizacja ognisk próchnicy początkowej i przebarwień,
  • zapobieganie próchnicy wtórnej wokół wypełnień, wkładów koronowych i uzupełnień protetycznych,
  • znoszenie nadwrażliwości szyjek zębowych,
  • zapobieganie próchnicy w trakcie leczenia ortodontycznego (aparaty stałe i ruchome).


Przewagą profesjonalnej fluoryzacji w gabinecie stomatologicznym jest stosowanie lakierów o znacznie podwyższonym stężeniu fluoru w stosunku do produktów stosowanych samodzielnie w domu. Preparaty o dużym stężeniu fluoru mogą być stosowane tylko pod kontrolą lekarza dentysty, gdyż niewłaściwie lub w nadmiarze użyte mogłyby zaszkodzić.


Fluoryzacja lakierem może być przeprowadzana już u najmłodszych dzieci - gdy pojawią się pierwsze zęby mleczne - oraz u dorosłych. U dzieci stosuje się inny lakier niż u dorosłych. Lakier fluorowy stosowany u dzieci jest dla nich całkowicie bezpieczny nie stwarza żadnego ryzyka przy przypadkowym połknięciu.
Lakierowanie zębów u dzieci powinno przeprowadzać się raz na trzy miesiące, natomiast u dorosłych raz na sześć miesięcy.

Możemy połączyć wyżej wymienione zabiegi z kontrolą uzębienia, która powinna odbywać się co trzy miesiące (u dzieci) lub sześć (u dorosłych).

Cena:*

1 szczęka - 70 PLN
2 szczęki - 120 PLN

Tagi:

stomatologia, profilaktyka, fluoryzacja, próchnica, lakier fluorowy, szczęka

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<