Piaskowanie - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Piaskowanie jest to zabieg usunięcia osadów znajdujących się na powierzchni zębów, powstałych po kawie, herbacie, papierosach, niedokładnym myciu zębów za pomocą tzw. piaskarki, czyli specjalnego urządzenia, które kieruje strumień piasku dentystycznego na zęby.

Piaskowanie zębów nie jest bolesne, ale pacjenci są narażeni na niewielki dyskomfort. Wynika on głównie z możliwości krótkotrwałego podrażnienia dziąseł. Niektórzy pacjenci skarżą się też na nieprzyjemny smak piasku dentystycznego (jest on słonawy, z dodatkiem substancji smakowych, najczęściej imitujących cytrynę). Każdy skaling oraz piaskowanie kończy się polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni.

Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów. Po wykonanym skalingu, piaskowaniu i polerowaniu proponujemy pacjentowi aplikację lakieru fluorowego w celu zwiększenia ochrony przed próchnicą oraz zmniejszenia nadwrażliwości zębów.

Cena:*

80 - 150 PLN

Tagi:

stomatologia, profilaktyka, piaskowanie

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<