Skaling - prywatne gabinety lekarzy w Warszawie

Skaling jest to zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych i poddziąsłowych (kamienia), gromadzących się na powierzchni koron zębów, za pomocą urządzeń ultradźwiękowych, zwanych skalerami. Twarde złogi nazębne formują się przez mineralizację (utwardzanie) płytki nazębnej, która kumuluje się już chwilę po oczyszczeniu zębów.

Bardzo istotne są nawyki dietetyczne – picie dużych ilości kawy, herbaty, a przede wszystkim palenie tytoniu znacząco przyspiesza odkładanie się kamienia nazębnego. Bardzo ważne jest regularne usuwanie kamienia poprzez zabieg skalingu.

Kamień nazębny pozostający na zębach, szczególnie ten poddziąsłowy, stanowi siedlisko niebezpiecznych bakterii i doprowadza do stanu zapalnego dziąseł i przyzębia, w efekcie którego następuje jego zanik i odsłonięcie korzeni zębów (paradontoza).

Skaling jest z reguły zabiegiem bezbolesnym, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb może pojawić się ból. Z związku z pojawieniem się dolegliwości bólowych, zabieg, na życzenie pacjenta wykonujemy w znieczuleniu.

Cena:*

100 - 230 PLN

Tagi:

stomatologia, profilaktyka, skaling

* Cena usługi i godziny przyjęć mogą ulec zmianie. Zamieszczony w serwisie cennik nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego.

<